PENDİK ARAPÇA KURSU

Arapça 22 Orta Doğu ülkesinde yaklaşık 200 milyonluk bir nüfus tarafından konuşulan bir dil olmakla birlikte kullanıldığı coğrafya itibariyle dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temelini oluşturmaktadır. Kullanıldığı coğrafyada bulunan bir çok tarihi eserin varlığı ve Arapçanın edebi yoğunluğu, Arapça öğreniminin önemini artırmaktadır. Son yıllarda Arap ülkeleriyle olan siyasi ve ekonomik ilişkilerin artması da Arapçaya olan talebi artırmaktadır. Bu sebeple hazırlamış olduğumuz Arapça programımız size mesleki ve akademik çalışmalarınızda gereksinim duyacağınız Arapça bilgisini vermeyi amaçlamaktadır. Öğrenci sözcüklerin anlamını, okunuşunu ve cümle içinde kullanılışını hem kitaptan okuyarak, hem de Arapçası ve diksiyonu mükemmel yabancı öğretmenlerin seslendirdiği CD’lerden dinleyerek öğrenir.

  • Eğitim sürecimiz alanında uzman ve deneyimli Türk-yabancı eğitmenlerimiz tarafından sağlanmaktadır.
  • Tamamı 2 kur olan Arapça eğitimimiz Nahiv kitabı destekli olup her kur 72 saattir.
  • Arapça gramer bilgisi dahilinde alfabe, kipler, fiiller, marife ve nekre, merfu, mensub ve mecrur kelimelerin yanı sıra zamir, soru edatı ve işaret isimleri gibi genel dil bilgisi konularını içermektedir.
  • Kur bitiminde yapılan final sınavlarında başarılı olan kursiyerlerimize Time Dil Okulları sertifikası verilmektedir.
  • Derslerimiz özel ders ve 1 kuru 40 saat olarak uygulanmaktadır
  • Öğrenci sözcüklerin anlamını, okunuşunu ve cümle içinde kullanılışını hem kitaptan okuyarak, hem de Arapçası ve diksiyonu mükemmel yabancı öğretmenlerin seslendirdiği CD’lerden dinleyerek öğrenir.